Милан и Наполи играят при резултат 0:0 на Сан Сиро в първи

...

НА ЖИВО: Милан - Наполи 0:0, сериозни пропуски и за двата отбора

Милан и Наполи играят при резултат 0:0  на " Сан Сиро " в първи мач от четвъртфиналния сблъсък от Шампионската лига посред им.

Още в първата минута Наполи можеше да открие резултата, откакто гостите нападнаха през десния фланг, а след рисково подаване в наказателното поле топката доближи до Хвича Кварацхелия, който стреля отблизо разстояние, само че ударът му бе блокиран от бранител пред голлинията. В 12-а минута Томори сбърка и Наполи незабавно провежда контраофанзива, при която Пьотр Зиелински овладя отлично и стреля от дистаниця, само че Менян блесна с феноменално избавяне.

В 25-а минута пристигна първият по-сериозен късмет за домакините. Рафаел Леао пое топката още от центъра, а двама противникови играчи пробваха да го спрат, само че португалецът бе неукротим. Накрая нападателят остана самичък против вратаря и стреля, само че кълбото профуча около левия непряк дирек на Алекс Мерет.

Милан е в неуверена форма, като има единствено една победа в последните си шест мача във всички шампионати. " Росонерите " победиха преди 10 дни против Наполи като посетител с 4:0, като ще се надяват това да е подтик и за днескашния дуел. Милан в профил Тотнъм на осминафиналите в Шампионската лига с общ резултат 1:0.

Наполи се бори на два фронта, като отборът на Лучано Спалети е първи в Серия А и е доста покрай купата във вътрешното състезание. Отборът е в серия от осем следващи победи като посетител във всички надпревари, допускайки едвам едно попадение. Наполи е считан за прикрит любимец да играе край на тазгодишното издание на Шампионската лига.

Стартови сформира:

Милан:  16. Майк Менян, 2. Давиде Калабрия, 24. Симон Кяер, 23. Фикайо Томори, 19. Тео Ернандес, 4. Исмаел Бенасер, 8. Сандро Тонали, 10. Брахим Диас, 33. Раде Крунич, 17. Рафаел Леао, 9. Оливие Жиру

Треньор:  Стефано Пиоли